Chata od roku 1924
Karel Klostermann 1848 - 1923
CZ | DE

Historie Klostermannovy chaty

Klostermannova, chata, ubytování, hotel, šumava, modrava, restaurace, bowlingHistorie Klostermannovy chaty

HISTORIE  - Klostermannova chata byla postavena v roce 1924 Klubem československých turistů. Název chata dostala po zesnulém spisovateli Karlu Klostermannovi (1848-1923), který svou tvorbu zasvětil krásám Šumavy. Vzhledem ke své poloze sloužila chata během druhé světové války říšské branné moci, po válce pak Pohraniční stráži. Poté sloužila k odborové rekreaci zaměstnanců společnosti Škoda Plzeň. Na začátku 90. let minulého století byl objekt ze statických důvodů uzavřen a v roce 1996 byl prohlášen za kulturní památku.

Objekt chátral až do roku 2002, kdy započala jeho kompletní rekonstrukce pod dohledem Správy národního parku Šumava, Památkového ústavu a dalších institucí. V dubnu 2004 byla chata opět zprovozněna.

SOUČASNOST - Klostermannova chata  leží v samotném srdci Šumavy, v malebné vesničce Modrava (990 m n. m). Svou polohou je ideální v zimě na běžky, kdy je zde strojově udržováno množství běžeckých stop, v létě zase na cykloturistiku a turistiku. Velké množství turistických cílů se postará o to, že svůj pobyt můžete strávit opravdu aktivně a budete se do tohoto koutu krásné přírody rádi vracet. K tomu bychom chtěli rovněž přispět vytvořením příjemného zázemí Vašeho pobytu.

Hotel Vám kromě ubytování ve čtyřech typech pokojů, jež jsou vybaveny vlastním soc. zařízením, TV a tel., poskytne rovněž možnost relaxace v podobě sauny, či stylového salonku s kachlovými kamny. Pro chvíle zábavy můžete využít bowling, billiard, stolní tenis, šipky a různé stolní společenské hry. Pokud cestujete s dítětem, poskytujeme zdarma dětské postýlky, v restauraci jsou připraveny dětské stoličky a před chatou se nachází dětské hřiště.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu

kolektiv
Klostermannovy chaty

Aktuální nabídka